شرکای پستی ما DHL ، UPS و GLS

ما نمی توانیم کالا را به آدرس های صندوق پست ارسال کنیم.

  • شرایط و ضوابط حمل و نقل UPS
  • شرایط حمل و نقل FedEx
  • GLS شرایط حمل و نقل

شرکت حمل مربوطه  وقتی کالا (ها) را تحویل می دهد ، وجه پرداخت را دریافت می کند.

هزینه 20 یورو به این نوع پرداخت تخصیص میگیرد.

گواهی اصالت

ما تضمین می کنیم که فرش تحویلی دستباف است. برای همه فرش ها ، گواهی نامه ای برای شما ایمیل می شود. برای فرش های دستباف ،  بر اساس درخواست مشتریان ، گواهی اصالت صادر میشود.

خطا در هنگام تحویل

اگر هنگام تحویل کالا مشکلی پیش آمد ، یا اگر فرش اشتباه یا معیوب یا تعداد فرش اشتباه دریافت کردید ، بلافاصله با خدمات مشتریان کارپت پلازا تماس بگیرید. اشتباه پیش آمده  باید در یک بازه زمانی معقول گزارش شود.

خسارات ناشی از حمل و نقل

هنگام دریافت بسته ، آسیب های قابل مشاهده به کالا باید مستقیماً به UPS/DHL/GLS گزارش شود. خسارات پنهان ناشی از حمل و نقل باید به محض کشف به UPS/DHL/GLS گزارش شود.

سفارشات ویژه/سفارشی

سفارشات سفارشی/سفارشی: اگر علاقمند به سفارش مقادیر بیشتر و/یا اقلام سفارشی هستید ، برای اطلاعات بیشتر در مورد آنچه میخواهید کافی است با پشتیبانی B2B ما در b2b@carpet-plaza.com تماس بگیرید. در این مواقع یک قرارداد جداگانه توسط ما به شما ارائه می شود که توسط دو طرف امضا و مورد توافق قرار می گیرد. به خاطر داشته باشید که برای سفارشات سفارشی/درخواستی ، زمان تحویل طولانی تر خواهد بود و پس از توافق ، 30٪ پیش پرداخت که غیرقابل بازگشت است از شما دریافت می گردد. پس از نهایی شدن پیش پرداخت  ما میتوانیم موارد مورد قرارداد را از تأمین کنندگان خود سفارش دهیم. وجه کلیه سفارشات قبل از اینکه هر چیزی از انبارهای ما ارسال شود باید به طور کامل پرداخت گردد. چنانچه کالا در انبار کارپت پلازا موجود باشد نیز تسویه حساب به همین منوال خواهد بود.

فرش هایی که توسط مشتری دریافت نشده و به ما بازگردانده می شود

فرش هایی که سفارش داده شده اما توسط مشتری دریافت نمی شوند یا به دلیل عدم دسترسی مشتری پس از چندین بار به ما بازگردانده می شوند ، مبلغ 40 یورو که شامل مالیات بر ارزش افزوده و هزینه های اداری است ، دریافت می شود. تمام محصولات سفارشی،  با ارزش کامل محاسبه می شوند.

بازگشت یا عودت کالا

کارپت پلازا پس از تحویل محصول ، برای بازگشت کالا مدت زمان 14 روز  خدمات بازگشت رایگان ارائه می دهد. علاوه بر این ، تا 30 روزپس  از تاریخ تحویل عودت کالا امکان پذیر است ، اما پس از 14 روز از تاریخ تحویل کالا ، هزینه بازگشت کالا کاملا بر عهده کاربر است.

پیش از عودت فرش ابتدا باید با ما تماس بگیرید. بازگشت فرش در وضعیت سالم و آسیب ندیده برعهده  شما می باشد. به همین منظورمطمئن شوید که فرش به خوبی بسته بندی شده است.

بازپرداخت ها باید توسط Carpet Plaza از طریق شرکای پیک مجاز ما سازماندهی و رسیدگی شود. در صورتی که مشتری اقلام خریداری شده را شخصاً عودت دهد ، پرداخت هزینه حمل بر عهده مشتری است.